Zima to szczególny okres. Daje się we znaki nie tylko niską temperatura ale i śniegiem. W tak niesprzyjających warunkach automat otwierający bramę ogrodzeniową jest idealnym rozwiązaniem aby nie trzeba było wychodzić z samochodu. Niestety mroźna pogoda i śnieg mogą spowodować awarię napędu do bramy.

Rodzaje bram ogrodzeniowych z napędem

Bramy ogrodzeniowe dzielimy na: bramy skrzydłowe, bramy przesuwne na umieszczonej w podłożu szynie oraz bramy przesuwne samonośne. Wybór odpowiedniego napędu najlepiej zostawić profesjonalistom, bowiem dobiorą oni oni rodzaj i parametry napędu do rozmiarów i wagi bramy, warunków technicznych, częstotliwości używania czy średnich temperatur wciągu roku. Im także należy powierzyć montaż napędu do bramy. Samodzielna instalacja napędu może nam przysporzyć problemów z ewentualnymi naprawami gwarancyjnymi, producenci często wymagają dokumentów z odpowiednim wpisem przeszkolonego montera.

Automat do bramy -jak o niego zadbać?

Automatykę naszych bram powinniśmy poddawać przeglądom przynajmniej raz-dwa razy w roku, najlepiej jeszcze przed zimą. Należy zwrócić szczególną uwagę na elementy elektroniczne, a także regulację siły przesuwu bramy. Upewnijmy się także, że szyna bramy przesuwnej pozostaje zawsze czysta. W przypadku bram przesuwnych samonośnych trzeba też usuwać przeszkody spod samego ogrodzenia. Bramy ogrodzeniowe skrzydłowe są mniej problematyczne, lecz pod żadnym pozorem nie możemy ich używać jako odśnieżacza dla leniwych.